Õpitoad
Õpitoad toimuvad:
IMPRO õpituba P 20.08 – N 24.08
FILMI õpituba L 19.08 – N 24.08
IMPRO õpituba
Mis iganes pilli Sa õpid või kui palju või vähe Sa oled seda teinud, Sinus on peidus looja. Spontaansus, fantaasia ja enese ümber oleva kuulamine võib olla Sinu loomingulise alge käivitaja. Unusta hetkeks etüüdid ja heliredelid ja nootidesse kirja pandud kaunid read! Luba ennast üllatada! Ja Sa näed kui palju rõõmu Sinu enese ja oma samamoodi mõtlevate kaaslaste koosmusitseerimisest maailma juurde sünnib. Töötubades keskendutakse enamjaolt imitatsioonile (kõrva järgi mängimisele), improvisatsioonile ning rütmimuusika põhitõdedele mõnusas ja vabas õhkkonnas. Õpituppa on oodatud erinevate intrumentide mängijad ning igal tasemel. Õpitoas osalemiseks täida registreerimisvorm.
IMPRO õpituba laieneb veelgi ning sellel aastal on juhendajaid kolm ning improviseerijad jaotuvad vastavalt instrumendile ja oskustasemetele vastavatese rühmadesse.
- Meelis Vind võtab juba neljandat aastat järjest enda hoole alla puhkpillid ja ka kõik muud soovijad. Meelise juhendamisest on enim kasu neil, kes on oma pilliga juba päris sina peal (mängukogemust 6+ aastat).
- Liis Lutsoja tuleb Kratile kolmandat korda. Kogenud impro-juhendajana eelkõige keelpillidele ootab ta viiuleid, vioolasid ja tšellosid. Liisi meetodid sobivad neile, kellel mängukogemust vähemalt 3 aastat.
- Marge Loik võtab enda juhendada uue grupi: improviseerijad klahvpillidel.
Meelis Vind
Meelis Vind on pikka aega tegelenud džässmuusikuna, olles mänginud koos paljude eesti ja välismaiste artistidega. Ta tunneb end vabalt erinevates stiilides alates vanemast swingist ja be-bopist kuni beatboxi ja india rütmideni. Aja jooksul on ta välja andnud kolm heliplaati enda komponeeritud ja improviseeritud muusikaga. Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli improvisatsiooni õppejõuna on ta kogemusi saanud läbi aastate noori muusikuid juhendades.
Meelis on mänginud kaasaegset muusikat esitavate ansamblite koosseisudes (Nyyd Ensemble, Ensemble U) ja projektides ning seeläbi saanud tegeleda ka vaba improvisatsiooniga. Viimastel aastatel on ta teinud impro koolitusi Eesti Flöödiühingu suvekursustel.
Marge Loik
Marge nüüdseks 30 aastat kestnud muusikukarjäär on väga mitmekülgne. Ta on üles astunud koos paljude teenekate interpreetide ja ansamblitega väga erinevates žanrites – vanamuusikast klassika ja džässini. Tema mängustiili on iseloomustatud kui spontaanset ning helget, peent ja leidlikku. Marge on koolitanud mitmeid põlvkondi klaverimängijaid kõigil tasemetel – TÜ Viljandi kultuuriakadeemiast Külliki Lauluaiani. Hetkel õpetab ta Viljandi Muusikakoolis ja ka Huvikoolis TEE. Marge on loonud muusikalisi kujundusi teatrietendustele ja luulekavadele, esinenud ja saanud tunnustust nii Eestis kui välismaal ja löönud kaasa mitmetel CD-del. Koos Lembit Petersoni ja Villu Veskiga on ta esinenud Pariisis, Poitiersis, Helsingis ja mujal. Viljandi Linnakapelli, Eesti esimese vanamuusikaansambliga, on kontsertreisid toimunud muu hulgas Rootsi, Leetu ja Saksamaale.
Liis Lutsoja
Liis Lutsoja on Eestis üks väga vähestest rütmimuusika viiuldajatest. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Muusikakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Centre des Musiques Didier Lockwood´i Pariisis.
Ta on üles astunud mitmete koosseisudega nii siin- kui ka sealpool piiri ning tunneb ennast koduselt paljudes erinevates muusikastiilides jazzrockist argentiina tangoni välja.
Lisaks on Liis ka juba aastaid tegelenud Eestis noortele keelpillimängijatele rütmimuusika ja selle tehnika tutvustamisega. Ta on pedagoog Georg Otsa nimelises Muusikakoolis ja Saue Muusikakoolis ning annab erinevaid rütmimuusika keelpilli töötubasid.
FILMI õpituba
Õpituba FILM pakub muusikaväliseid väljakutseid kõigile, kes tahavad arendada ka visuaalset loomingulisust eneses ning oma kätt proovida filmikunstis. Õpitoa abil saad luua ise festivalimelust põnev dokumentaalfilm, mis hõlmab ka mängufilmi elemente. Osalejad saavad kätte lihtsalt käsitletavad kaamerad, selgeks tehnika kasutamise põhitõed ning suunduvad omal käel festivali jäädvustama. Lisaks koos juhendajaga koostatakse stsenaariumit ning lavastatakse stseene, mida siis juurde filmida. Kõige lõpus võetakse kogutud materjal kokku ning monteeritakse sellest üks tore lühifillm, mida siis koos viimasel õhtul ka vaadatakse. Lisaks toimuvad juhendajaga koos ka filmi vaatamised ning nende analüüsimine. Kasuta võimalust õppida käed-küljes filmitegemist. Osalemiseks on vajalik täita registreerimisvorm.
Andri Luup
Töötab Theatrumis näitleja ja lavastajana ning juhib ka kinoklassi Vanalinna Hariduskolleegiumis. Kirjutanud mitmeid näidendeid ning stsenaariume, neid ka ise lavastanud nii teatris kui kinos.
Adrian Rannut
On mitmekülgsete oskustega ja hea ettekujutusvõimega muusik ja filmitegija. Ta tegeleb muusika, filminduse ja turundusega. Adrian on Concertfilm OÜ produtsent. Ta on tootnud sadu kontsertide ülesvõtteid, telereklaame ning ka mõned muusikavideod ja lühifilmid. Ta seob muusikalise hingeelu ja filmitehnilised oskused üheks suurepäraseks koosluseks.