Õpitoad

 


Peeter Klaas

Peeter Klaas

Olen varamuusikaga kokkupuutes 40 aastat ja ansamblis „Hortus Musicus” mängides käinud läbi selle muusika kõik erinevad perioodid.
Varamuusika pioneeridena mängisid kõik „Hortuse” muusikud algusaastail mitmeid pille eri perekondadest – nii ka mina. See on võimaldanud kujuneda hoiakul ja suhtel musitseerimisse, mis ei lähtu enam pilli iseärasustest vaid muusika enda olemusest, vormist, kohast ja ajast meie kõlaruumis.
Varamuusika pärineb ajast, mil olid loomulikul viisil au sees elu põhiväärtused – usk, lootus ja armastus. Laul & pillimäng olid suunatud sinnapoole, kustkohast kõik head ja õiged asjad pärit – Looja kiituseks ja mitte inimeste meelelahutuseks ega pelgaks tujutsemiseks.
Varamuusikat ei pea arutama vaid mängima, siis saavad mängijad isegi aru, missuguse varandusega on tegemist.
Noortel EI OLE varamuusikaga otsest, kätt- ja näppupidi kokkupuudet selle varandusega. Õpituba annaks siin kätte teeotsa selle puuduse kõrvaldamiseks.
„Varamuusika väravas”
Õpitoas mängime jõudumööda kõiki muusikavorme ajast, mil Kolumbus tõttas Ameerikat avastama. Saame teada, mis kõlas lossisaalis ja linnakodaniku toas, kui avatud aknast kostis sisse gregoriuse laul.

Pildid Peeter Klaasi õpitubadest

Õpituppa on oodatud paljude erinevate pillide mängijad.


Meelis Vind

Meelis Vind

Meelis Vind on pikka aega tegelenud džässmuusikuna, olles mänginud koos paljude eesti ja välismaiste artistidega. Ta tunneb end vabalt erinevates stiilides alates vanemast swingist ja be-bopist kuni beatboxi ja india rütmideni. Aja jooksul on ta välja andnud kolm heliplaati enda komponeeritud ja improviseeritud muusikaga. Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli improvisatsiooni õppejõuna on ta kogemusi saanud läbi aastate noori muusikuid juhendades.
Meelis on mänginud kaasaegset muusikat esitavate ansamblite koosseisudes (Nyyd Ensemble, Ensemble U) ja projektides ning seeläbi saanud tegeleda ka vaba improvisatsiooniga. Viimastel aastatel on ta teinud impro koolitusi Eesti Flöödiühingu suvekursustel.

”Music is everywhere!”

Mis iganes pilli Sa õpid või kui palju või vähe Sa oled seda teinud, Sinus on peidus looja. Spontaansus, fantaasia ja enese ümber oleva kuulamine võib olla Sinu loomingulise alge käivitaja. Unusta hetkeks etüüdid ja heliredelid ja nootidesse kirja pandud kaunid read! Luba ennast üllatada! Ja Sa näed kui palju rõõmu Sinu enese ja oma samamoodi mõtlevate kaaslaste koosmusitseerimisest maailma juurde sünnib.

Õpituppa on oodatud paljude erinevate pillide mängijad.

Lisaks nendele õpitubadele planeerime veel järgmisi õpitube:

  • Teater (juhendaja selgub veebruari I pooles)
  • Muusikamanagement (juhendaja selgub 1. aprilliks)
  • Kuidas kuulata klassikat (juhendaja selgub 1. aprilliks)