Festivalist KRATT

Kratt on eesti folklooris teada-tuntud tegelane, kes tassib oma peremehele varandust kokku. Ta on väga töökas, leidlik, pühendunud ja usaldusväärne. Meie KRATI peremeheks on MUUSIKA, kelle jaoks KRATT toob kokku uudseid ja ägedaid ideid.

Erinevaid maagiliste võimetega olendeid leidub paljude rahvaste mütoloogias – nähtavad ja nähtamatud haldjad, gnoomid, faunid, päkapikud ja teised võlujõuga vigurdajad. Muinasjutulisele rännakule viib ka pillimäng ja muusika ning üheks lõbusaks teenäitajaks sellel imedemaal võib olla just KRATT!

 

KRATT Festival on kooliealistele noortele mõeldud festival. Festivali haardeks ja ühtlasi eripäraks on see, et ta  toob kokku Festivali ajal lühikeseks nädalaks esmaspäevast laupäevani nii kammermuusika, teatrimuusika, sümfoonilise muusika kui ka erinevad harivad õpitoad.

Erinevad muusikaga seotud õpitoad, mida on festivalil viis, annavad võimaluse ennast arendada ja avardada oma arusaamisi erinevatest muusikaliikidest ka neile, kes ei mängi kammeransamblis või orkestris ja kes ei õpi väga süvendatult muusikat ja muusikainstrumenti. Festivali suurem eesmärk on väärtustada laste ja noorte huvi klassikalise muusika vastu, edendada muusikaharidust ja innustada koosmusitseerimist.

 

Vaata täpsemalt, kuidas saab toimuma selle aasta Festival:
Millised ORKESTRID töötavad ja kes neid juhendavad
Kuidas saavad osaleda KAMMERANSAMBLID
Millistes ÕPITUBADES on võimalik kaasa lüüa

Osalustasude ja tingimuste kohta loe täpsemalt lehelt „Registreerumine”

Lõppkontserti KRATT Festivali sümfooniaorkestriga juhatab Olari Elts

Olari Elts

Olari Elts on avara rahvusvahelise haardega dirigent, kelle kirg koostada ja juhatada väga omanäolisi ja põnevaid kontserdikavasid on toonud talle tunnustuse üle maailma. Alates hooajast 2020/21 on Olari Elts ERSO peadirigent ja kunstiline juht. Alates aastast 2018 on ta Kymi Sinfonietta kunstiline nõustaja.
Tema lavapartneriteks on Leipzigi Gewandhaus-orkester, Soome Raadio Sümfooniaorkester, Taani Rahvusorkester, BBC Sümfooniaorkester, Seattle’i Sümfooniaorkester, Yomiuri-Nipponi Sümfooniaorkester, Prantsuse Raadio Sümfooniaorkester, Rotterdami Filharmoonikud, Birminghami Linnaorkester, Hollandi Raadio Sümfooniaorkester, Dublini RTÉ Orkester, Luksemburgi Filharmooniaorkester, Prantsuse ja Lyoni rahvusorkestrid, Varssavi, Sloveenia, Seouli ja Malaisia filharmoonikud, Ottawa Rahvusliku Kunstikeskuse Orkester, Melbourne’i Sümfooniaorkester, Ulsteri Orkester, Porto Casa da Música Sümfooniaorkester jt.
Solistidest on Olari Eltsi olulisimad lavapartnerid Jean-Efflam Bavouzet, Gautier ja Renaud Capuçon, Brett Dean, Isabelle Faust, Alban Gerhardt, Martin Grubinger, Martin Helmchen, Stephen Hough, Lucas ja Arthur Jussen, Felix Klieser, Kari Kriikku, Sally Matthews, Karita Mattila, Aleksandr Melnikov, Maksim Rõsanov, Baiba Skride, Lara St. John, Simon Trpčeski ja Antoine Tamestit.
Lisaks sümfoonilise muusika klassikale peab Elts oluliseks eesti muusika tutvustamist nii kodumaal kui ka väljaspool Eestit.

Olari Elts on pälvinud Suure Vankri auhinna (1997), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (1997), Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi ordeni (2001), Eesti Vabariigi kultuuripreemia (2004), Läti Suure Muusikaauhinna (2005) ning kahel korral Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia: 2012. aastal Mendelssohni oratooriumi “Paulus” ettekande eest ning viimase hooaja kontsertide eest ERSOga ja 2017. aastal säravate ja kaalukate ülesastumiste eest nii kodu- kui välismaistel lavadel ning eesti heliloomingu edendamise eest.

Solistidena sümfooniaorkestri ees astuvad sel aastal üles:

Tähe-Lee Liiv

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel. 

Tähe-Lee iseendast:
„Olen pärit Viimsist ning olen kolmanda põlvkonna pianist meie peres. Olen pühendunud muusikale ja selle kõrvalt uudishimulik elu suhtes. Ma õpin kolmes erinevas riigis ja naudin reisimist. Olen käinud ka kunstikoolis väiksest saadik, olen kirglik maalimises. Hiljuti on mul tekkinud suurem huvi kirjanduse ja teatri vastu. Mind insprireerivad raamatud, kunst ja inimesed.”

Anna Katarina Tralla

Anna Katarina Tralla (sünd. 2009) alustas viiuliõpinguid 3-aastaselt Mannheim Muusikakoolis Viorel Tarara käe all. Aastast 2014 õppis ta Wormsi Lucie Kölschi nim. Muusikakoolis Olga Nodeli juures. 2016 aastast alates õpib Anna Katarina Tallinna Muusikakeskkoolis Pille Tralla viiuliklassis. Lisaks 1. preemiatele vabariiklikul konkursil ”Parim noor instrumentalist” (2018, 2020), on Anna Katarina mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ja esinenud mitmetel festivalidel:
Vladimir Spivakovi nimeline festival Moskvas ”Moskva tervitab sõpru” (2016, 2018)
1. koht konkursil ”Jugend musiziert” Saksamaal Rheinland-Pfalzis (2016),
2. koht Alfred Csammeri nim. viiuldajate konkursil Saksamaal, Karlsruhes (2016),
1. koht ja dirigendi eripreemia rahvusvahelisel konkursil ”Noor Muusik” Tartus (2017),
2. koht rahvusvahelisel J. Kociani nim. noorte viiuldajate konkursil Tšehhis Usti nad Orlicis (2019),
1. koht rahvusvahelisel FLAME konkursil Prantsusmaal Pariisis (2019),
2. koht rahvusvahelisel konkursil ”Kaunas Sonorum” Leedus Kaunases (2019).
Anna Katarina on osalenud Igor Tkatchouki, Conrad Chow, Aleksander Vinnitski ja Mari Tampere-Bezrodny meistrikursustel.
Anna Katarina on korduvalt soleerinud Tallinna Kammerorkestri ees.

Eesti KontsertKultuuriministeerium Kultuurkapital Haridus- ja Teadusministeerium Eesti Muusikakoolide Liit Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet UNESCO Muusikalinna kandidaat 2021 Nordic Hotel Forum Angels bnt bnt Mariine Auto bnt