Siiri Siimer
Festivali juht

Siiri Siimer on KRATT Festivali algataja ja projekti juht, lennukate ideede generaator ja igatepidi kindel: otsusekindel, järjekindel ja põhimõttekindel. Ja selliselt ajab Siiri ka festivali asja, sest ta on ka selles kindel, et see on üks õige asi.

Siiri lõpetas Eesti Muusikaakadeemia pianistina ja on olnud seotud muusikaga kogu oma elu: ta on muuhulgas juhatanud VHK muusikakooli, olnud pikka aega kaasaegse muusika ansambli NYYD Ensemble manager, töötanud Eesti kultuuriministeeriumis muusikanõunikuna ja on varajase muusika ansambli Vox Clamantis agent.

Siiri on huvitunud paljudest erinevatest asjadest: ta on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis Rahvusvahelisi suhteid, loonud teatrimuusikat ja lastelaule ning on praegu üheteistkümneaastase tšellisti ema.

Noored ja muusika ning noorte muusikaharidus on olnud Siirile alati tähtis teema ja pärast erinevaid kogemusi erinevate muusikutega tunneb ta, et nüüd on saabunud aeg panustada noorte muusikute arengusse.

siiri@sircorp.ee

Aet Bergmann
Logistika, planeerimine, kommunikatsioon

Aet Bergmann on üles kasvanud Saksamaal, lõpetanud keskkooli Helsingi Saksa koolis ja õppinud samal ajal viiulit Helsingi konservatooriumis. Ülikooli lõpetas ta aga Tartus ja sai sealt juristihariduse. Aastast 1998 tänaseni on Aet tegev advokaadina, Praegusel ajal on ta juhtivpartner Eesti advokaadibüroos bnt.

Aet on ühtlasi ka 11 aastase viiuldaja ema. Muusika ja laste muusikaline areng on talle olulised teemad, ja seetõttu paneb ta hea meelega õla alla KRATT Festivali projekti tekstidele ja juriidilisele poolele.

aet.bergmann@gmail.com

Margit Lahevee
Sotsiaalmeedia ja reklaam

Margit Lahevee on lapsepõlves Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit õppinud, kuid lõpetas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja on nüüd aastaid tegutsenud vandeadvokaadina. Muusikaarmastus on siiski sügav ja vankumatu, mistõttu suure osa vabast ajast pühendab ta laulmisele kammerkooris Collegium Musicale. Margit oli mitu aastat ka kammerkoori Voces Tallinn laulja ja koori turunduse, sh kontsertide korraldamise eest vastutav juhatuse liige. Lisaks on ta Eesti Kammerkooride Liidu juhatuse liige.

Margitil on 11-aastane tšellot õppiv tütar, kellel loodetavasti jätkub samasugust kirge ja armastust muusika vastu. Margit usub, et pikal teekonnal muusikuks saamisel on KRATT Festival hindamatu kaaslane.

lahevee@hotmail.com

Eva Kaitsa
Finantsid ja turundus

Eva Kaitsa on pea kogu oma elu numbritemaailmas tegutsenud, tema muusikaõpingud on piirdunud 1 aasta klaveritundidega kauges minevikus. Ta on õppinud majandust Tallinna Majanduskoolis ja TPI-s ning kasutanud neid teadmisi oma erinevates ettevõtmistes.

Eva on 8-aastase viiulimängija ja laulutüdruku ema. Meiega liituma kutsus teda armastus klassikalise muusika vastu ja soov toetada noorte muusika ja pillimängu arengut.

Eva ütleb: Osaleda protsessis, mis pole loodud kasusaamise eesmärgil, vaid toetamaks otseselt meie kui rahva tulevikku ja kõrgkultuuri jätkumist, on äraütlemata huvitav ja ennasthariv protsess.

Jana Peäske
Kammeransamblid

Pianist Jana Peäske on hinnatud kammermuusik, klaverisaatja ning pedagoog. Tema laiaulatuslikku repertuaari kuulub nii klassikaline kui ka nüüdismuusika.

Jana Peäske lõpetas klaveri eriala Tallinna Muusikakeskkoolis 1985. aastal õpetajate Enn Seebi ning 1980. aastast ka Bruno Luki juhendamisel. Ajavahemikul 1985-1990 õppis Jana Peäske Tallinna Konservatooriumis klaveri- (Bruno Luki ja aastast 1989 ka Ivo Sillamaa klaveriklassis) ning 1991-1993 orelierialal (Hugo Lepnurme juhendamisel) bakalaureuseõppes. 2000. aastal lõpetas Eesti Muusikaakadeemia magistriõppe kammeransambli erialal (Marje Lohuaru juhendamisel).
1995-1999 õppis Jana Peäske Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik Karlsruhe) kammeransambli erialal Michael Uhde juhendamisel, omandades seal 1997. aastal magistrikraadi ning lõpetades doktoriõppe 1999. aastal.

1992. aastal võttis Jana Peäske koos Mihkel Peäskega osa konkurss-festivalist „Con Brio“, kus duot pärjati publikupreemiaga. 1996. aastal osales ta Kersten McCalliga F. Mendelssohn Bartholdy nimelisel konkursil Berliinis, kus Peäske saavutas ansamblistipreemia.

Alates 1988. aastast on Jana Peäske töötanud Tallinna Muusikakeskkoolis ning 1990. aastast ühtlasi ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõu ning klaverisaatjana.

jana@tmkk.edu.ee

Andres Siitan
IT

Andres Siitan on Eesti muusikamaastikul pikaaegselt tegutsenud kontserdikorraldajana ja muusikamanagerina. 1999-2010 oli ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri direktor ning enne seda oboerühma kontsertmeister. Hetkel juhib ta Eesti Festivaliorkestri tööd ning korraldab selle välisreise. Muusikuna lööb ta kaasa plokkflöödimängijana stuudio Cantores Vagantes töös.

Andres Siitan on õppinud Washingtoni erakõrgkoolis Vilar Institute for Arts Management, Tartu Ülikoolis ärijuhtimist ning varasemalt Tallinna Konservatooriumis oboe erialal. Ta on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ning pikka aega osalenud NYYD Ensemble töös, teinud kaasa paljudes erinevates orkestrites ning kammeransamblites.

Kodus kasvad tal 11-aastane viiulimängijast tütar ning 9-aastane poeg tšellomängija.

andres.siitan@asartists.com