Siiri Siimer

Siiri Siimer on KRATT Festivali algataja ja projekti juht, lennukate ideede generaator ja igatepidi kindel: otsusekindel, järjekindel ja põhimõttekindel. Ja selliselt ajab Siiri ka festivali asja, sest ta on ka selles kindel, et see on üks õige asi.

Siiri lõpetas Eesti Muusikaakadeemia pianistina ja on olnud seotud muusikaga kogu oma elu: ta on muuhulgas juhatanud VHK muusikakooli, olnud pikka aega kaasaegse muusika ansambli NYYD Ensemble manager, töötanud Eesti kultuuriministeeriumis muusikanõunikuna ja on varajase muusika ansambli Vox Clamantis agent.

Siiri on huvitunud paljudest erinevatest asjadest: ta on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis Rahvusvahelisi suhteid, loonud teatrimuusikat ja lastelaule ning on noore tšellisti ema.

Noored ja muusika ning noorte muusikaharidus on olnud Siirile alati tähtis teema ja pärast erinevaid kogemusi erinevate muusikutega tunneb ta, et nüüd on saabunud aeg panustada noorte muusikute arengusse.

siiri@sircorp.ee

Aet Bergmann

Aet Bergmann on üles kasvanud Saksamaal, lõpetanud keskkooli Helsingi Saksa koolis ja õppinud samal ajal viiulit Helsingi konservatooriumis. Ülikooli lõpetas ta aga Tartus ja sai sealt juristihariduse. Aastast 1998 tänaseni on Aet tegev advokaadina, Praegusel ajal on ta juhtivpartner Eesti advokaadibüroos bnt.

Aet on noore viiuldaja ema. Muusika ja laste muusikaline areng on talle olulised teemad, ja seetõttu paneb ta hea meelega õla alla KRATT Festivali projekti tekstidele ja juriidilisele poolele.

aet.bergmann@gmail.com

Janika Lentsius

Janika Lentsius on lõpetanud H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli ja Eesti Muusikaakadeemia ning täiendanud end erinevatel kammermuusika meistrikursustel. Ta on mänginud Jeunesses Musicales’ Maailma Noorteorkestris ning töötab 1997.aastast ERSOs
Lisaks tööle ERSOs on ta esinenud solistina ja kammerkoosseisudes koos paljude Eesti muusikutega. Ta on olnud mitmete Eesti heliloojate teoste esmaesitaja.
Janika on Eesti Flöödiühingu asutajaliige ning organiseerinud üle 20 aasta flöödimängijate suveakadeemiaid.
KRATT Festivali juurde sattus ta tänu oma lastele, viiuldajast tütar ja tšellistist poeg õpivad Tallinna Muusikakeskkoolis.

janika.lentsius@gmail.com

Margit Lahevee

Margit Lahevee on lapsepõlves Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit õppinud, kuid lõpetas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja on nüüd aastaid tegutsenud vandeadvokaadina. Muusikaarmastus on siiski sügav ja vankumatu, mistõttu suure osa vabast ajast pühendab ta laulmisele kammerkooris Collegium Musicale. Margit oli mitu aastat ka kammerkoori Voces Tallinn laulja ja koori turunduse, sh kontsertide korraldamise eest vastutav juhatuse liige. Lisaks on ta Eesti Kammerkooride Liidu juhatuse liige.

Margitil on tšellot õppiv tütar, kellel loodetavasti jätkub samasugust kirge ja armastust muusika vastu. Margit usub, et pikal teekonnal muusikuks saamisel on KRATT Festival hindamatu kaaslane.

lahevee@hotmail.com

Leelo Lehtla

Leelo on pikaajalise kogemusega kultuurikorraldaja, muusikamänedžer ja võrgustike eestvedaja. PLMF Arts Managementi looja ja direktorina kuulub tema klientide hulka nii maailma tipporkestreid kui festivale. Lisainfo: artsplmf.com

leelo@krattfestival.ee

 

Jana Peäske

Pianist Jana Peäske on hinnatud kammermuusik, klaverisaatja ning pedagoog. Tema laiaulatuslikku repertuaari kuulub nii klassikaline kui ka nüüdismuusika.

Jana Peäske lõpetas klaveri eriala Tallinna Muusikakeskkoolis 1985. aastal õpetajate Enn Seebi ning 1980. aastast ka Bruno Luki juhendamisel. Ajavahemikul 1985-1990 õppis Jana Peäske Tallinna Konservatooriumis klaveri- (Bruno Luki ja aastast 1989 ka Ivo Sillamaa klaveriklassis) ning 1991-1993 orelierialal (Hugo Lepnurme juhendamisel) bakalaureuseõppes. 2000. aastal lõpetas Eesti Muusikaakadeemia magistriõppe kammeransambli erialal (Marje Lohuaru juhendamisel).
1995-1999 õppis Jana Peäske Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik Karlsruhe) kammeransambli erialal Michael Uhde juhendamisel, omandades seal 1997. aastal magistrikraadi ning lõpetades doktoriõppe 1999. aastal.

1992. aastal võttis Jana Peäske koos Mihkel Peäskega osa konkurss-festivalist „Con Brio“, kus duot pärjati publikupreemiaga. 1996. aastal osales ta Kersten McCalliga F. Mendelssohn Bartholdy nimelisel konkursil Berliinis, kus Peäske saavutas ansamblistipreemia.

Alates 1988. aastast on Jana Peäske töötanud Tallinna Muusikakeskkoolis ning 1990. aastast ühtlasi ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõu ning klaverisaatjana.

Jana poeg on ERSO koosseisuline muusik, tütar õpib Tallinna Muusikakeskkoolis.

jana@tmkk.edu.ee

Andres Siitan

Andres Siitan on Eesti muusikamaastikul pikaaegselt tegutsenud kontserdikorraldajana ja muusikamanagerina. 1999-2010 oli ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri direktor ning enne seda oboerühma kontsertmeister. Hetkel juhib ta Eesti Festivaliorkestri tööd ning korraldab selle välisreise. Muusikuna lööb ta kaasa plokkflöödimängijana stuudio Cantores Vagantes töös.

Andres Siitan on õppinud Washingtoni erakõrgkoolis Vilar Institute for Arts Management, Tartu Ülikoolis ärijuhtimist ning varasemalt Tallinna Konservatooriumis oboe erialal. Ta on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ning pikka aega osalenud NYYD Ensemble töös, teinud kaasa paljudes erinevates orkestrites ning kammeransamblites.

Andrese tütar ja poeg on Tallinna Muusikakeskkooli õpilased viiuli ja tšello erialal.

andres.siitan@asartists.com

Kristel Eeroja-Põldoja

Kristel on sünnipärane tallinlane, aga juba aastast 1998 elab Tartus, viimased 10 aastat suisa Tartumaal, Nõo vallas.
Lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske viiuliklassi, asus ta kohe tööle samasse kooli ja jätkas õpinguid Tallinna Riiklikus Konservatooriumis prof Jüri Gerretzi juures. Aastaid jagas Kristel ennast orkestrandi (TKO, PLO ja Vanemuise teatri orkester) ja õpetaja (TMKK ja Heino Elleri Muusikakool) töö vahel, kuid alates 2013 aastast pühendus täielikult pedagoogitööle Heino Elleri Muusikakoolis.
Kristelile meeldib lisaks õpetamisele ka ürituste korraldamine. Nii on näiteks tema algatatud Liivimaa muusikakoolide keelpillimängijate konkurss ning Liivimaa pianistide ja viiuldajate suvekool. Tänu sellele on pea kogu Lõuna-Eesti noored muusikud teada ja nende õpetajatega tihe koostöö.
Kui Kristel ei oleks viiuliõpetaja, siis oleks ta aednik. Aga eks see õpetaja amet meenutab ka natuke aednikutööd, kuigi vilju tuleb kauem oodata.

kristel.eeroja-poldoja@tmk.ee

 

Pärt Tarvas

Pärt Tarvas on sündinud Tallinnas, lõpetanud Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli  ja Tallinna Konservatooriumi. Ta on täiendanud end Amadeus Quartet’i (London), Frans Helmersoni, Manuel Fischer-Dieskau, Daniil Šafrani ja Natalja Gutmani juhendamisel.

Alates aastast 1992 töötas ERSO liikmena, sh 1995-2017 tšellorühma kontsertmeistrina.

Pärt Tarvas on esinenud solistina ERSO, Pärnu Linnaorkestri ja Vanemuise Sümfoonikute ees ning mänginud Tallinna Kammerorkestris.

Ta on  tegutsenud aktiivselt kammermuusikuna, mänginud džässkvartetis Öömuusikud, teinud kaasa Borodini-nimelises keelpillikvartetis ning tegutsenud erinevates kammeransamblites ning projektides.

Alates aastast 2004 on Pärt tšellokvartetti C-Jam juht ning alates 2012. a Türil toimuva laste tšellofestivali “C-Jam cellofest” kunstiline juht.

Hetkel töötab ta Viru-Nigula valla muusikakooli direktorina.

part.tarvas@gmail.com

Eesti KontsertKultuuriministeerium Kultuurkapital Haridus- ja Teadusministeerium ERSO Eesti Muusikakoolide Liit Tallinn UNESCO Muusikalinna kandidaat 2021 Munkenhof Angels bnt VHK Theatrum Tere Scoremusic Eesti Rahvuskultuuri Fond