Siiri Siimer

Siiri Siimer on KRATT Festivali algataja ja projekti juht, lennukate ideede generaator ja igatepidi kindel: otsusekindel, järjekindel ja põhimõttekindel. Ja selliselt ajab Siiri ka festivali asja, sest ta on ka selles kindel, et see on üks õige asi.

Siiri lõpetas Eesti Muusikaakadeemia pianistina ja on olnud seotud muusikaga kogu oma elu: ta on muuhulgas juhatanud VHK muusikakooli, olnud pikka aega kaasaegse muusika ansambli NYYD Ensemble manager, töötanud Eesti kultuuriministeeriumis muusikanõunikuna ja oli varajase muusika ansambli Vox Clamantis agent.

Siiri on huvitunud paljudest erinevatest asjadest: ta on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis Rahvusvahelisi suhteid, loonud teatrimuusikat ja lastelaule.

Noored ja muusika ning noorte muusikaharidus on olnud Siirile alati tähtis teema ja pärast erinevaid kogemusi erinevate muusikutega tunneb ta, et nüüd on saabunud aeg panustada noorte muusikute arengusse.

siiri@sircorp.ee

Aet Bergmann

Aet Bergmann on üles kasvanud Saksamaal, lõpetanud keskkooli Helsingi Saksa koolis ja õppinud samal ajal viiulit Helsingi konservatooriumis. Ülikooli lõpetas ta aga Tartus ja sai sealt juristihariduse. Aastast 1998 tänaseni on Aet tegev advokaadina, Praegusel ajal on ta juhtivpartner Eesti advokaadibüroos bnt.

Aet on noore viiuldaja ema. Muusika ja laste muusikaline areng on talle olulised teemad, ja seetõttu paneb ta hea meelega õla alla KRATT Festivali projekti tekstidele ja juriidilisele poolele.

aet.bergmann@gmail.com

Janika Lentsius

Janika Lentsius on lõpetanud H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli ja Eesti Muusikaakadeemia ning täiendanud end erinevatel kammermuusika meistrikursustel. Ta on mänginud Jeunesses Musicales’ Maailma Noorteorkestris ning töötab 1997.aastast ERSOs
Lisaks tööle ERSOs on ta esinenud solistina ja kammerkoosseisudes koos paljude Eesti muusikutega. Ta on olnud mitmete Eesti heliloojate teoste esmaesitaja.
Janika on Eesti Flöödiühingu asutajaliige ning organiseerinud üle 20 aasta flöödimängijate suveakadeemiaid.
KRATT Festivali juurde sattus ta tänu oma lastele, viiuldajast tütar ja tšellistist poeg õpivad Tallinna Muusikakeskkoolis.

janika.lentsius@gmail.com

Leelo Lehtla

Leelo on pikaajalise kogemusega kultuurikorraldaja, muusikamänedžer ja võrgustike eestvedaja. PLMF Arts Managementi looja ja direktorina kuulub tema klientide hulka nii maailma tipporkestreid kui festivale. Lisainfo: artsplmf.com

leelo@krattfestival.ee

 

Jana Peäske

Pianist Jana Peäske on hinnatud kammermuusik, klaverisaatja ning pedagoog. Tema laiaulatuslikku repertuaari kuulub nii klassikaline kui ka nüüdismuusika.

Jana Peäske lõpetas klaveri eriala Tallinna Muusikakeskkoolis 1985. aastal õpetajate Enn Seebi ning 1980. aastast ka Bruno Luki juhendamisel. Ajavahemikul 1985-1990 õppis Jana Peäske Tallinna Konservatooriumis klaveri- (Bruno Luki ja aastast 1989 ka Ivo Sillamaa klaveriklassis) ning 1991-1993 orelierialal (Hugo Lepnurme juhendamisel) bakalaureuseõppes. 2000. aastal lõpetas Eesti Muusikaakadeemia magistriõppe kammeransambli erialal (Marje Lohuaru juhendamisel).
1995-1999 õppis Jana Peäske Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik Karlsruhe) kammeransambli erialal Michael Uhde juhendamisel, omandades seal 1997. aastal magistrikraadi ning lõpetades doktoriõppe 1999. aastal.

1992. aastal võttis Jana Peäske koos Mihkel Peäskega osa konkurss-festivalist „Con Brio“, kus duot pärjati publikupreemiaga. 1996. aastal osales ta Kersten McCalliga F. Mendelssohn Bartholdy nimelisel konkursil Berliinis, kus Peäske saavutas ansamblistipreemia.

Alates 1988. aastast on Jana Peäske töötanud Tallinna Muusikakeskkoolis ning 1990. aastast ühtlasi ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõu ning klaverisaatjana.

Jana poeg on ERSO koosseisuline muusik, tütar õpib Tallinna Muusikakeskkoolis.

jana@tmkk.edu.ee

Kristel Eeroja-Põldoja

Kristel on sünnipärane tallinlane, aga juba aastast 1998 elab Tartus, viimased 10 aastat suisa Tartumaal, Nõo vallas.
Lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske viiuliklassi, asus ta kohe tööle samasse kooli ja jätkas õpinguid Tallinna Riiklikus Konservatooriumis prof Jüri Gerretzi juures. Aastaid jagas Kristel ennast orkestrandi (TKO, PLO ja Vanemuise teatri orkester) ja õpetaja (TMKK ja Heino Elleri Muusikakool) töö vahel, kuid alates 2013 aastast pühendus täielikult pedagoogitööle Heino Elleri Muusikakoolis.
Kristelile meeldib lisaks õpetamisele ka ürituste korraldamine. Nii on näiteks tema algatatud Liivimaa muusikakoolide keelpillimängijate konkurss ning Liivimaa pianistide ja viiuldajate suvekool. Tänu sellele on pea kogu Lõuna-Eesti noored muusikud teada ja nende õpetajatega tihe koostöö.
Kui Kristel ei oleks viiuliõpetaja, siis oleks ta aednik. Aga eks see õpetaja amet meenutab ka natuke aednikutööd, kuigi vilju tuleb kauem oodata.

kristel.eeroja-poldoja@tmk.ee

 

Susanna Biosca

Susanna Biosca õppis viiulit ja vioolat oma sünnilinnas Barcelonas ning jätkas õpingud Londonis (Trinity College of Music) ja Karlsruhes (Hochschule für Musik). Ta on täiendanud oma haridust Barcelona Teatri- ja Balletikoolis ning õppides eesti filoloogiat Tallinna Ülikoolis. Aastast 2011 kuni 2020 juhatas ta Saksamaal Olfeni linna muusikaakadeemiat. Alates 2021 on ta kammermuusika, orkestri ja viiuli ning vioola erialade õppejõud Dortmundi linna muusikakoolis.

Pille Tralla

Pille Tralla on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia prof. Mari Tampere-Bezrodny klassis. Õpinguid jätkas Viini Konservatootiumis prof. Aleksander Ahrenkovi klassis ning Leipzigis Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusikakõrgkoolis prof. Roland Baldini klassis, mille lõpetas magistrikraadiga (Master Orchestermusikerin). Samuti on Pille Tralla omandanud pedagoogi diplomi (Pädagogik Bachelor) Mannheimi Muusikakõrgkoolis. On osalenud prof. Zarius Šihmurzajeva, prof. Eduard Gratši, prof. Michael Vaimani, prof. Valery Gradowi, prof. Roman Nodeli, prof. Markus Wolfi meistrikursustel, samuti erinevatel pedagoogilistel täiendkoolitustel (Rollandi meetod, Suzuki meetod, Colorstrings, Klassenmusizieren).

Aastast 2016 alustas tööd viiuliõpetajana Tallinna Muusikakeskoolis, käesoleval ajal õpetab viiulit Tallinna Muusika- ja Balletikoolis ning VHK Muusikakoolis. Aastast 2017 on töötanud Rahvusooper Estonia orkstris. Pille Tralla õpilased on toonud arvukalt laureaaditiitleid nii Eestisisestelt kui ka rahvusvahelistelt konkurssidelt, mitmed neist on esinenud solistina orkestri ees.

Pille Tralla pälvis aastal 2022 Eesti Muusikakoolide Liidu tänupreemia ja 2023 MUBA klassika aastaõpetaja tiitli.

Karmen Kääramees

Karmen Kääramees alustas viiuliõpinguid Tartus H.Elleri nimelises muusikakoolis. Tallinnas õppis ta Eesti Muusikaakadeemias. Peale bakalaureusekraadi omandamist jätkas ta viiuliõpingutega Taanis. Magistrikraadi omandas ta Tõnu Reimani ja Niina Murdvee juures. Kopenhaagenis alustas Karmen 1995 aastal Suzuki metoodika õpetaja õppega. Täna töötab ta Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli Suzuki meetodi viiuliõpetajana. Samuti korraldab ja koolitab ta õpetajaid Suzuki metoodika kursustel. Ta on oodatud õpetaja erinevates riikides toimuvates viiulilaagrites. Töö viiuliõpetajana on ta pühendumine ja hobi korraga. Karmenile meeldib KRATTfestivali juures, et heatasemeline klassikaline muusika toob lapsed terveks nädalaks kokku. Selle nädala jooksul õpivad nad koos orkestris vajaminevaid mänguoskusi ning saavad uusi sõpru. Karmen on festivali ettevalmistavas meeskonnas ja aitab taas kaasa kõige nooremas orkestris.

Maret Mikk

Kultuurientusiast, kellel paneb silma särama ka (ekstreem)sport. Talle meeldib käia teatris ning kuulata palju erisugust muusikat; talvel suuskadel mäest alla tuhiseda või ilusatel suvaõhtutel longboardiga mööda Tallinna mereäärseid teid sõita.

Ta on õppinud kultuurikorraldust ning kokandust ja kui veel mõni aeg tagasi arvas, et restoranimaailm on see, mis teda kõige enam paelub, siis tänaseks on tema südame vallutanud kultuur. Ja eriti muusikakultuur. Igapäevaselt annab ta panuse Jazzkaares, kus on kommunikatsioonijuht, projektijuht ning produtsent, aga vabal ajal meeldib erisugustele kultuuriprojektidele elu sisse puhunda oma turunduslike oskustega. “Ei ole olemas võimatuid asju, on ainult saamatud inimesed!”

Kultuurikõla OÜ
Turundus

Mari Tammesalu

Inimestega suhtlemine on Mari kirg. Projektides tegeleb ta tavaliselt just kommunikatsiooni ning sotsiaalmeediaga. Lepib kokku sobivad intervjuud, otsib välja telesaated, mis võiksid kajastada tehtavat projekti ning hoolitseb selle eest, et artistid saaksid piisavalt tähelepanu.

Mari on õppinud laulmist Tallinna Ülikooli bakalaureuseõppes ning omandanud magistrikraadi kultuurikorralduses Tartu Ülikoolis. Kui ta ei tegele kultuuri-korraldusega, siis õpetab ta laulmist WAF Laulukoolis. Marile meeldib väga käia teatris ja kuulata head erisugust muusikat. Mari deviis — kõik on sõnastamise küsimus!

Kultuurikõla OÜ
Sotsiaalmeedia 
 

Adrian Rannut

On mitmekülgsete oskustega ja hea ettekujutusvõimega talent. Ta tegeleb muusika, filminduse ja turundusega kõige laiemas mõistes. Muusika karjäärist omandatud hea emotsiooni tunnetuse abil suudab ta tabavalt siduda sõnad ja visuaalid. Ta toodab kõik kujundused, reklaamfilmid, oma Concertfilm OÜ meeskonnaga koos teeb heli- ja videosalvestused kontsertidest ning arendab ka festivali veebilehte. Ta seob muusikalise hingeelu ja mitmed tehnilised oskused üheks suurepäraseks koosluseks.

adrian@concertfilm.ee

Concertfilm